21 kwietnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się VIII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. I tym razem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach stanęli na wysokości zadania.

Już sam fakt, że po dwóch etapach zmagań w gronie 30  finalistów z całej Polski, znalazło się aż siedmiu licealistów z  Kołaczyc, był ogromnym sukcesem. Rywalizacja w finale centralnym była bardzo zacięta.

Uczniowie musieli wykazać się doskonałym przygotowaniem fizycznym i sprawnościowym w konkurencjach sportowych oraz dużym zasobem wiedzy z kilku dziedzin (wiedzy o społeczeństwie, prawa karnego, cywilnego i o ruchu drogowym, kryminologii, wiedzy ogólnopolicyjnej, ustroju RP, Ustawy o Policji) - podczas egzaminu ustnego przed pięcioosobową komisją. Zmagania toczyły się o 15 indeksów do tej renomowanej  uczelni. Cała „siódemka” z Kołaczyc spisała się doskonale w obydwu konkurencjach, zdobywając tytuł Laureata I miejsca – Kamil Marszałek, który otrzymał maksymalną ilość 100 punktów. Drugie miejsce zajął Piotr Madejczyk  z wynikiem 96 punktów, pozostali: Mateusz Płaziak, Mateusz Madejczyk, Sebastian Raś, Anita Zacharko, Maciej Kula  także zostali finalistami Olimpiady, plasując się kolejno na IV, VI, VII, VIII i XIII miejscu i zdobywając tym samym indeksy na wybrany kierunek studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Powyższy sukces był ukoronowaniem kilkumiesięcznych przygotowań pod kierunkiem opiekunów: Dariusza Szczepanika i Macieja Karpa.

Gratulujemy również sukcesu koleżance – Kamili Pałka z Liceum w Trzcinicy, która zajęła XIV miejsce i zdobyła także indeks do WSPoL