W dniu 29 listopada 2007 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach miał miejsce finał konkursu "NARKOTYKOM NIE", nad którym patronat honorowy objęła Wójt Gminy Kołaczyce pani Małgorzata Salacha.
Konkurs skierowany był do gimnazjalistów z gminy Kołaczyce. Cieszył się dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział 65 młodych ludzi, na których czekały atrakcyjne nagrody.
W Konkursie Literackim:

I miejsce zajęła Aleksandra Musiał z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sieklówce;
II miejsce zajęła Edyta Dubiel z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lublicy;
III miejsce zajęła Joanna Wojdyła z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach;

W Konkursie Plastycznym:

I miejsce zajęła Magdalena Cyrulik z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy;
II miejsce zajęła Mariola Lejkowska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy;
III miejsce zajęła Paulina Skocz z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach;

Uroczysty finał konkursu swoją obecnością zaszczycili: Urszula Pelczar - Starszy Wizytator przy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Małgorzata Salacha - Wójt Gminy Kołaczyce, dyrektorzy okolicznych szkół oraz gimnazjaliści wraz z opiekunami.
Na tę uroczystość młodzież z naszej szkoły, pod kierunkiem p. Ewy Śmietany i p. Agnieszki Jamróz - Płaziak, przygotowała montaż słowno - muzyczny pt. "ŚWIAT WEDŁUG PAWŁA". Prezentował on skutki nałogu, stał się przestrogą dla młodych ludzi i pretekstem do refleksji nad własnym życiem.
Impreza zakończyła się degustacją zdrowej żywności.

Przygotowała: Agnieszka Jamróz - Płaziak.