W dniu 1 marca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, którego organizatorem jest Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym.

Celem Konkursu, skierowanego do młodzieży szkół  ponadgimnazjalnych, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Zakres przedmiotowy Konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. poz. 112, z późn. zm.).

Po zakończonym etapie szkolnym wszyscy uczniowie otrzymali nagrody od organizatora.