W dniu 31 stycznia 2017r. członkowie Szkolnego Koła PCK działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach, pod opieką pani Marzeny Sikory, wystawili „Jasełka” w Domu Pogodnej Starości „Nazaret” w Kołaczycach, a w dniu kolejnym - w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie. Uczniowie z wielkim entuzjazmem podeszli do możliwości dzielenia się radością przeżywania Świąt Bożego Narodzenia z podopiecznymi tych ośrodków. Po wspólnym kolędowaniu w Nowym Żmigrodzie, licealiści mieli także możliwość zwiedzić ośrodek, zobaczyć piękne prace oraz porozmawiać z ludźmi tam uczęszczającymi. Serdeczne przyjęcie i uśmiechy na twarzach uświadamiały młodzieży, jak ważne jest, by nie zapominać o ludziach samotnych czy niepełnosprawnych.