11 listopada 2007r. odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości  z udziałem Wójta Gminy Kołaczyce, władz samorządowych, Księdza Prałata i mieszkańców gminy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Kołaczycach, następnie złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym walkę i poświęcenie Polaków. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele społeczności szkolnej, delegacja z pocztem sztandarowym. Po raz pierwszy w tym roku na obchodach zaprezentowali się uczniowie klasy policyjno - strażackiej w umundurowaniu. Udział w święcie stanowił dla młodych ludzi ważny element edukacji patriotycznej, uczył szacunku dla tradycji.

Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej także uczestniczyli w uroczystościach powiatowych: poczet standarowy oraz Pan Dyrektor z przedstawicielami nauczycieli.