W dniu 8 grudnia 2016 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki Podkarpackiego Konkursu o Bezpieczeństwie.

Na tym szczeblu konkursu udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Ewa Szura(3d), Iwona Marszałek (3d) i Piotr Madejczyk (3c). Etap wojewódzki składał się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy pisali test jednokrotnego wyboru (ponad 100 uczestników).

Do drugiej części przechodziło 30 uczestników i polegał on na odpowiedzi pisemnej na jedno spośród trzech pytań  problemowych. W drugiej części etapu wojewódzkiego brali udział: Ewa Szura i Piotr Madejczyk.

15 grudnia 2016 roku Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki etapu wojewódzkiego. Ewa Szura zajęła wysokie 9 miejsce(nagroda rzeczowa) natomiast Piotr Madejczyk uplasował się na 15 pozycji. Rozdanie nagród a tym samym zakończenie Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa odbędzie się w lutym 2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy wyników naszym uczniom.