W sobotę 25 czerwca 2016r, już po raz XI na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyła się „ Munduriada”, w której wzięło udział sześć drużyn reprezentujących służby mundurowe oraz klasy o profilu mundurowym szkół średnich powiatu jasielskiego.

Do rywalizacji o puchar przechodni – diamentową maczugę – przystąpili: Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, nasi uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach oraz Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy.

Podczas tegorocznej „Munduriady” rozegrane zostało pięć konkurencji: bieg żółwi, bieg w alkogoglach, jazda na rowerze odwrotnym, przeciąganie liny oraz cięcie drzewa ręczną piłą. W tym roku nasi uczniowie zgranym zespołem walczyli bardzo dzielnie, jednak musieli uznać wyższość bardziej doświadczonym i silniejszym ze Funkcjonariuszy Służby Więziennej.

klasyfikacja końcowa zawodów wyglądała następująco: Służba Więzienna – 32 punktów, LO Kołaczyce – 31 punktów, Policja – 27 punktów, Państwowa Straż Pożarna – 27 punktów, LO Trzcinica – 26 punktów, Straż Miejska – 22 punktów. Cieszy fakt, że drużyna LO Kołaczyce okazała się nie tylko najlepsza wśród innych klas mundurowych, ale także pokonała zawodowe i doświadczone służby mundurowe jakimi są straż pożarna i policja.