W dniu 29.04.2016r na terenie Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle odbył się etap rejonowy Ogólnopolskich  Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych .

Zawodnicy w pierwszej kolejności napisali  test, gdzie musieli wykazać się sporą wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także historią PCK. Następnie czekał ich sprawdzian praktycznych umiejętności. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach:

• udzielenie pierwszej pomocy osobie z zawałem serca i postrzeleniem uda
  •  pomoc poszkodowanej potrąconej przez rowerzystę
  • poprawne wykonywanie RKO przez każdego zawodnika na  fantomach.

Dodatkowo na każdej ze stacji zdarzeniowej znajdowały się osoby panikujące, będące w szoku.

Wszystkie czynności oraz sposób porozumiewania się, wymiany informacji, powiadamiania odpowiednich służb ratowniczych były bacznie obserwowane, słuchane i oceniane przez sympatycznych, a zarazem surowych sędziów.

Dzięki intensywnej i systematycznej pracy, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie: Aleksandra Kozłowska, Małgorzata Lechwar, Agata Lechwar, Weronika Liszka, Zofia Kawalec, przygotowujący się pod opieką Pani Marzeny Sikory, zdobyli trzecie miejsce w tych mistrzostwach.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunowi jednocześnie życząc dalszych sukcesów.