W tym roku nasza szkoła już po raz piąty jest organizatorem Powiatowego Konkursu Teatralnego Gimnazjów i Szkół  Ponagimnazjalnych, nad którym Patronat Honorowy objęli: Starosta Jasielski i Wójt Gminy Kołaczyce. Adresowany jest on do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających w szkolnych kółkach teatralnych. Daje im szanse zaprezentowania się szerszej publiczności.
      Występy grup teatralnych odbywać się będą w dwóch kategoriach:
I  - szkoły gimnazjalne
II – szkoły ponadgimnazjalne.
Konkurs odbędzie się dnia 12 kwietnia 2007 r. Udział w konkursie należy zgłosić (na załączonej karcie    zgłoszeń) do 23 marca 2007 r.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Zobacz regulamin konkursu
Pobierz regulamin konkursu
Pobierz kartę zgłoszenia do konkursu

1. CELE KONKURSU

• a.  Zainteresowanie młodzieży literaturą.
  • b. Rozwijanie zdolności artystycznych młodzieży, teatralnych pasji.
  • c.  Budzenie uczuć patriotycznych, szacunku dla polskiego dziedzictwa     kulturowego.
  • d. Integrowanie młodzieży z różnych szkół i środowisk.

2. TEMATYKA

"Oblicza patriotyzmu w literaturze polskiej."

3. UCZESTNICY

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Występy grup teatralnych dobywać się będą w dwóch kategoriach:
I  - szkoły gimnazjalne
II ? szkoły ponadgimnazjalne

4. FORMA PREZENTACJI

Inscenizacja dowolnego dzieła literatury polskiej podejmującego tematykę patriotyzmu.
Czas prezentacji: 10 ? 20 minut

5. TERMIN

Konkurs odbędzie się 12 kwietnia 2007 r. o godz. 9:00 w sali widowiskowej JDK w Jaśle

6.  JURY

Zmagania konkursowe oceniać będzie kompetentne, przyjazne młodzieży jury, w skład którego wejdą m.in. przedstawiciele Teatru im. Wandy Siemaszkowej  w Rzeszowie.

7. KRYTERIA OCENY

• dobór repertuaru, ze specjalnym uwzględnieniem własnych poszukiwań repertuarowych i adaptacyjnych,
  • interpretacja utworu,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny.

8.      NAGRODY

Laureaci Konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Przewidujemy także dyplomy  i nagrody dla pozostałych uczestników Konkursu, a także nagrodę indywidualną dla najlepszego ,,aktora?.

Nauczyciele ? instruktorzy otrzymają pisemne zaświadczenia o przygotowaniu młodzieży do Konkursu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Szczegółowych informacji o Konkursie udziela organizator pod numerem tel. (013) 44-602-14