Dnia 13 października 2005 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach uczniowie klas: Id (1 osoba), IIb (2 osoby), IIc (2), IId (4), IIIe (3) zaprezentowali "Koncert życzeń dla nauczycieli". Montaż słowno-muzyczny przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli: Eweliny Drozd i Wincentego Skwarka; scenografię opracowała młodzież z internatu pod kierunkiem: Katarzyny Sanockiej i EwelinyDrozd.

Mimo niezgodności poglądów w sprawie liczby dni, które powinny się mieścić w roku szkolnym, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie są zgodni co do jednego, że najmilszym wydarzeniem w roku szkolnym jest Dzień Nauczyciela tak witali zebranych konferansjerzy: Ewelina Oszajca (kl.IId) i Rafał Fundakowski (kl.IIc).
W czasie uroczystej akademii każdy nauczyciel został uczczony wierszem, utworem muzycznym lub krótką scenką. Największymi oklaskami publiczność nagradzała piosenki wykonywane przy akompaniamencie organów elektrycznych (Karol Dyląg)i gitary (Mariusz Jałowiec). Można było usłyszeć między innymi: "Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca", "Tak bardzo się starałem", "Ty, właśnie Ty, będziesz moja damą". Uroczystość zakończono wręczeniem Profesorom kwiatów.

Opracowała Ewelina Drozd