16.03.2018 roku odbyła się w naszej szkole IX edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, tym razem w nieco zmienionej formule, gdyż adresowana do uczniów gimnazjów gmin Kołaczyce, Brzostek i Brzyska.

Na nasze zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały gimnazja z Błażkowej, Brzysk, Brzostku, Krajowic i Kołaczyc. Konkurs polegał na uzupełnieniu testu leksykalno-gramatycznego i napisaniu wypracowania w języku obcym. Wszyscy biorący udział w konkursie są na swój sposób zwycięzcami, wdrażając się w tajniki gramatyki i leksyki języków obcych kosztem wolnego czasu i w rezultacie będąc najlepszymi w swoich szkołach.

Niemniej jednak każdy konkurs ma na celu wyłonić tych, których umiejętności, talent, ale również predyspozycje w danym dniu są na najwyższym poziomie. Tak było i tym razem. Najlepszymi okazali się:

z języka angielskiego:

I  miejsce-Piotr Krajewski, Gimnazjum w Kołaczycach

II miejsce-Michał Nykiel, Gimnazjum w Brzostku

III miejsce- Jakub Kojder, Gimnazjum w Kołaczycach

Wyróżnienie- Oliwia Stoś- Gimnazjum w Brzyskach

Wyróżnienie - Karolina Leśniak, Krajowice

z języka niemieckiego:

I miejsce-Wojciech Kapała, Gimnazjum w Brzostku

II miejsce- Michała Kaczka, Gimnazjum w Błażkowej

III miejsce- Marlena Nocek, gimnazjum w Brzyskach

Wyróżnienie-Kinga Kopeć- Gimnazjum w Kołaczycach

Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Kołaczyc Pani Małgorzata Salacha, która również sponsorowała nagrody. Bardzo dziękujemy w imieniu organizatorów i uczestników.

Gratulujemy wszystkim laureatom, ich opiekunom oraz wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy za rok.

Dyrektor szkoły i organizatorzy