W tym roku nasza szkoła już po raz piąty jest organizatorem Powiatowego Konkursu Teatralnego Gimnazjów i Szkół  Ponagimnazjalnych, nad którym Patronat Honorowy objęli: Starosta Jasielski i Wójt Gminy Kołaczyce. Adresowany jest on do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających w szkolnych kółkach teatralnych. Daje im szanse zaprezentowania się szerszej publiczności.
      Występy grup teatralnych odbywać się będą w dwóch kategoriach:
I  - szkoły gimnazjalne
II – szkoły ponadgimnazjalne.
Konkurs odbędzie się dnia 12 kwietnia 2007 r. Udział w konkursie należy zgłosić (na załączonej karcie    zgłoszeń) do 23 marca 2007 r.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Zobacz regulamin konkursu
Pobierz regulamin konkursu
Pobierz kartę zgłoszenia do konkursu

      Dzień 22 grudnia 2006 r. był ostatnim dniem nauki przed świętami Bożego Narodzenia. Wiele klas z tej okazji organizowało sobie spotkania opłatkowe. Odbyła się także "Wigilia",  w której uczestniczyli uczniowie klas trzecich, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście.
     Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od powitania przez Pana Dyrektora, odczytania fragmentu Ewangelii oraz odmówienia modlitwy. W nastrój świąteczny wprowadziła uczestników część artystyczna przygotowana przez panią mgr Grażynę Żygłowicz. Po części artystycznej uczestnicy spotkania wigilijnego składali sobie życzenia. Po złożeniu życzeń została podana "kolacja wigilijna" i można było wspólnie pośpiewać kolędy.

Przygotował: Wincenty Skwarek
     

     W piątek 08-12-2006 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas: Sylwia Grzesiak i Ewelina Baronowska wraz z opiekunem panią Agnieszką Wójcik w towarzystwie Św. Mikołaja udali się z prezentami do Domu Dziecka w Wolicy. Dzięki akcji zbiórki pieniędzy przeprowadzonej w szkole pod hasłem „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” zostały zakupione różnorodne gry planszowe, gry edukacyjne oraz słodycze, które sprawiły wychowankom Domu Dziecka ogromną radość. Wszystkim nauczycielom, ks. Krzysztofowi Szczęchowi i uczniom, którzy włączyli się w akcję mikołajkową składany serdeczne podziękowania.

Przygotowała: Agnieszka Wójcik

      W dniu 20-12-2006 r. (środa) przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas i PCK pod opieką pani dyrektor Agnieszki Wójcik udali się z życzeniami, stroikami świątecznymi oraz krótkim przedstawieniem jasełkowym i kolędami do Domu Pogodnej Starości „Nazaret” w Kołaczycach. Było wspólne dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd z mieszkańcami Domu i Siostrami. Wytworzyła się prawdziwie rodzinna świąteczna atmosfera, a w oczach wielu mieszkanek Domu Pogodnej Starości pojawiły się łzy wzruszenia.

Przygotowała: Agnieszka Wójcik

      W dniu 07-12-2006 o godz. 16:00 odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach spotkanie ze św. Mikołajem zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołaczycach. Około 380 dzieci pochodzącej z rodzin o trudnej sytuacji materialnej otrzymało wspaniałe prezenty. Imprezę tą uświetnił swoim występem zespół taneczny naszej szkoły, którego tańce latynoamerykańskie bardzo się podobały, także zespół tańca nowoczesnego. Dzieci mogły również zobaczyć inscenizację bajki „Kopciuszek” przygotowaną przez zespół teatralny pod opieką pani Renaty Makary.
    
 Cała impreza została poprowadzona przez panią dyrektor Agnieszkę Wójcik, która przygotowała dla dzieci ciekawe i wesołe zabawy taneczne.

Przygotowała: Agnieszka Wójcik

Our website is protected by DMC Firewall!