Autorzy projektu postawili sobie za cel, aby młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, będąca głównie ze środowiska wiejskiego, mająca ograniczony dostęp do ośrodków kulturalnych, miała szanse wyjechać na wycieczki w mało znane i odległe tereny Polski, a ważne ze względów historycznych, kulturowych i ekonomicznych, prężnych kiedyś i dziś. Projekt zakładał zwiedzanie takich miejsc jak: Kielce, Łódź, Wrocław, Warszawa, Poznań, Kalisz, Gniezno, poznanie miejscowych atrakcji, odwiedzenie muzeów i uniwersytetów, oglądnięcie spektaklu teatralnego, opery czy seansu w kinie trójwymiarowym.
     
 Równie ważnym celem projektu było ukazywanie młodzieży perspektyw, budzenie motywacji, wskazywanie nowych możliwości życiowych, samo kształcenia, pobudzenie do aktywności i samodzielności. Oprócz celów dydaktycznych wycieczek, ważne były również inne rezultaty wyjazdów: możliwość poznania dobrych i złych stron życia w wielkich miastach, a takie konfrontacje naszego regionu.

Przygotowała : Barbara Żytniak

      10 i 21 listopada uczniowie klasy IIIb i IIIe w ramach Szkolnego Koła Honorowego Krwiodawcy uczestniczyli w akcji oddawania krwi, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczącym się w budynku jasielskiego szpitala, oddając po 450 ml krwi.
      Uczniowie serdecznie dziękują  pani doktor i panią pielęgniarkom za miłą i sympatyczną obsługę, oraz za... pyszne czekolady, z których część przekazali Szkolnemu Kołu Caritas na rzecz paczek mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Wolicy. 


      W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Członkowie szkolnej drużyny strażackiej reprezentowali szkołę z pocztem sztandarowym, przedstawiciele innych klas przedstawili część artystyczną przygotowaną przez panią Grażynę Żygłowicz a zespół tańca zaprezentował w strojach z epoki dwa tańce narodowe: kujawiaka i poloneza.

          W dniu 21 listopada zespół tańca towarzyskiego z naszej szkoły pod opieką p. Dyrektor wziął udział w konkursie tanecznym organizowanym przez  Jasielski Dom Kultury pod hasłem „Andrzejkowe spotkania taneczne.” Konkursie rywalizowało w różnych kategoriach tanecznych 13 zespołów dziecięcych młodzieżowych m in. z Krosna, Sanoka, Skołyszyna, Jasła i Harklowej.
          Nasz zespół zaprezentował 2 tańce latynoamerykańskie: rumbę i jiva. Nasze umiejętności taneczne zostały docenione przez jury i otrzymaliśmy I wyróżnienie, z którego wszyscy są bardzo dumni.

Przygotowała: Agnieszka Wójcik


      Dnia 21.09.2006 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy I c na Liwocz. Opiekunami byli pan profesor Dariusz Władyka i profesor Adam Iwanicki. Przed wyjściem Angelika, Monika, Paulina, Gośka i Wiola zaopatrzyły klasę w 30 lasek kiełbasy i 5 chlebów mniam mniam….:) Wyszliśmy w fantastycznych humorach, a pogoda była piękna.
      Profesor Adam kupił nam słoneczniki, które zostały pożarte przez „wygłodniałe wilki” z klasy I c:]
      Gdy doszliśmy do Brzysk Rafał przyniósł w 8 reklamówkach drewno na ognisko. Wszyscy praktycznie padali z nóg, jedynie Sebastian wykazał się niesamowitą kondycją fizyczną i wziął wyczerpaną Wiole na barana. Na Liwoczu zrobiliśmy sobie ogromne ognisko do którego dołączyła klasa 3 d :] Brakowało nam drewna, bo zostały nam tylko 2 reklamówki (reszta zginęła po drodze:)
           Dzięki tej wycieczce poznaliśmy się lepiej i nawiązali nowe przyjaźnie:] 
      Zdjęcia z wycieczki znajdują się tutaj.

Pzygotowała: Paulina Strach

DMC Firewall is a Joomla Security extension!