Katarzyna Sypień i Eryk Żyrek zostali laureatami Konkursu ”Opór społeczny wobec rządów komunistycznych w krajach Grupy Wyszehradzkiej” i w nagrodę  wyjechali wraz z opiekunami, Renatą Makarą i Antonim Salachą na wycieczkę  do Warszawy. W trakcie wyjazdu zwiedzili Sejm i Senat, brali udział w grach terenowych na terenie stolicy, a 12 grudnia spotkali się z Marszałkiem Sejmu, Markiem Kuchcińskim, który w ferworze pracy i przygotowań do posiedzenia Sejmu, podczas którego Mateusz Morawiecki wygłosił expose, znalazł czas, aby  w swojej kancelarii wręczyć wszystkim laureatom nagrody rzeczowe oraz serdecznie pogratulować sukcesu.

W dniu 08 grudnia 2017r. odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, który wygrała nasza uczennica Aleksandra Bober. W etapie tym wzięło udział sześć szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Uczniowie musieli zmierzyć się testem teoretycznym składającym się z 30 pytań a także każdy z nich musiał przygotować ogólnoszkolną akcję sportową promującą zdrowy styl życia.   Uczennica  reprezentować będzie Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach oraz powiat jasielski w etapie okręgowym tej olimpiady, który odbędzie się
w marcu 2018r. w Rzeszowie. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

   07 grudnia 2017r. odbyło się w jasielskim Domu Kultury rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Pejzaże dorzecza Wisłoki”. Organizatorem konkursu był Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do zainteresowania się środowiskiem przyrodniczym dorzecza Wisłoki i zaprezentowania na fotografiach piękna tego obszaru.

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczą w bieżącym roku szkolnym w projekcie edukacyjnym ,, Młodzież i przedsiębiorczość ”, który  realizowany jest przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim  oraz Miastem Jasło. W ramach projektu uczniowie mieli już możliwość uczestniczyć w warsztatach z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii oraz uczyli się inwestowania na giełdzie.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd