W listopadzie 2017 roku odbył się etap I (eliminacje szkolne) Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Etap ten składa się z części pisemnej (praca badawcza) i części ustnej. Komisja szkolna zakwalifikowała do etapu II (eliminacje okręgowe) dwóch uczniów. Katarzynę Sypień i Eryka Żyrka. Etap II odbędzie się w styczniu 2018 roku i też będzie się składał z eliminacji pisemnych i ustnych.

29 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle Starosta Jasielski Adam Pawluś i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 Robert Niemiec wręczyli nagrody zwycięzcom Powiatowego Konkursu Historycznego. Uczestnicy konkursu przygotowywali prace dotyczące bohaterów z czasów II wojny światowej w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i literackiej. W gronie wyróżnionych znalazła się nasza uczennica klasy IIa Katarzyna Sypień. Dyrektor szkoły Antoni Salacha dziękuje Katarzynie za ciepłe słowa o szkole przy okazji wręczenia nagrody.

W dniach 16.11.2017-17.11.2017 uczennica II A Katarzyna Sypień wzięła udział w Biesiadzie Poetyckiej, konkursie ogólnopolskim zorganizowanym przez I LO w Rzeszowie. Do II etapu konkursu przeszło 15 uczestników z całej Polski, młodych adeptów Kaliope, którzy oprócz prezentacji własnego utworu przed profesjonalnym jury, mieli możność udziału w warsztatach twórczych, z także wzięli udział w spotkaniu z poetą ks.Nowakiem.

28 listopada zmarł Edward Kalisz - aktor, reżyser, pedagog, animator kultury. Znany był przede wszystkim z licznych ról teatralnych. Na małym ekranie pojawiał się najczęściej w rolach epizodycznych. Zagrał m.in. w "Pierwszej miłości", "Czasie honoru" czy "Świecie według Kiepskich".

   Historia lokalna, ta najbliższa, ta „na wyciągnięcie ręki” wciąż kryje wiele tajemnic. Uczniowie LO w Kołaczycach przygotowując się do konkursu „Historia Bliska”, którego hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Walka, praca, trwanie. Ludzie i czyny dla Niepodległej 1918-2018”, odkryli dla społeczności lokalnej losy pochodzącego z Kołaczyc Franciszka Kołeczka.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd