Ostatnio w naszej szkole odbyła się  IV Gala  „Strefy Młodych” – gazetki redagowanej przez uczniów naszej szkoły. Atmosfera towarzysząca nam przez cały  dzień była napięta, aczkolwiek miła,  niektóre momenty były bardzo zabawne i mamy nadzieję, że ten dzień będzie niezapomniany dla wielu uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy w niepewności oczekiwali na werdykt.  A jury było bardzo surowe, przecież cała szkoła brała udział w głosowaniu. Galę uświetnił występ zespołu „ Skwarki ”.  Jak co roku nagrody wręczali uczniowie wraz z nauczycielami.

    W dniu 7 marca 2017 roku odbyły się uroczystości związane z 98 rocznicą śmierci Leopolda "Lisa" Kuli w Rzeszowie. Bohater Leopold Kula walczył pod pseudonimem "Lis", był majorem piechoty Wojska Polskiego, Kawalerem Orderu Virtuti Militari, pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika. W ramach obchodów odbyło się uroczyste "Przyrzeczenie Strzeleckie" połączone z "Przyrzeczeniem Orląt".

   W dniu 6 marca 2017 roku w Sali Bankietowej w Kołaczycach odbył się I Międzygimnazjalny Konkurs Pieśni o Ojczyźnie. Organizatorami byli: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach.

   Dnia 1 marca 2017r. odbył się pierwszy etap konkursu "Bliżej pszczół", organizowanego przez Katolicki Uniwersytet w Lublinie, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Do grona finalistów, spośród ponad 400 uczestników z całej Polski, zakwalifikowało się 30 osób, w tym uczennica naszej szkoły - Marianna Śniegowska. Drugi etap odbył się 1 i 2 marca na terenie KUL-u. W czasie tych dwóch dni przeprowadzono część teoretyczną i praktyczną konkursu, która polegała na rozpoznaniu roślin miododajnych, sprzętu pszczelarskiego, elementów budowy pszczoły oraz miodu. konkurs zakończyły prelekcje pt. "Pszczoła w mieście" oraz wręczenie nagród laureatom.

   W dniu 1 marca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, którego organizatorem jest Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym.

Our website is protected by DMC Firewall!