20 czerwca 2017r. odbyło się podsumowanie projektu Jasielska Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości, w którym młodzież kołaczyckiego liceum uczestniczyła w ciągu roku szkolnego 2016/2017. W czasie uroczystego spotkania wszystkich uczestników projektu, nasi uczniowie zaprezentowali debatę oxfordzką na temat "Stworzenie własnej działalności przez młode osoby to szansa na rozwój, zatrudnienie i zarobki". 

      

   

  

   Zespół w składzie: Mateusz Misiołek i Krystian Knapik kl. I D wszedł do finału konkursu „Startup na 5-tkę”. Po podliczeniu wszystkich ocen pomysłów nadesłanych z woj. podkarpackiego, projekt: „Clean Car” uzyskał najwyższą średnią ocen i tym samym weźmie udział w finale dnia 20 czerwca 2017 r. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie, jako jeden z 5 najlepszych zespołów Polski Wschodniej. Polska Wschodnia to pięć województw: warmińsko – mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie, dofinansowywanych z unijnego Programu Rozwój Polski Wschodniej. Opiekunem uczniów jest Danuta Bernal.

Gratulujemy!

   Na rozkaz Dowódcy Okręgu Południowo-Wschodniego podoficerowie 1 Plutonu Rozpoznawczego 1 Kompanii Strzeleckiej przeprowadzili w dniach 02-03.06.2017r certyfikację 1 Etapu szkoleniowego Jednostki strzeleckiej w m. Kołaczyce. Certyfikacja obejmowała sprawdzian z teorii oraz praktyki, w ramach praktyki strzelcy sprawdzeni zostali z wykonania norm:

  Młodzież z Liceum w Kołaczycach kolejny raz przekonała się, ile tajemnic kryje jeszcze historia Małej Ojczyzny, a jej odkrywanie może się okazać piękną i wzruszającą lekcją historii i patriotyzmu, także dla młodych ludzi. Katarzyna Sypień, Karolina Makara, Jakub Przewoźnik, uczniowie klas pierwszych, przygotowując się do Konkursu Historycznego „Młodzi o przeszłości”,  poznali losy dwóch braci Kołeczków, pochodzących z Kołaczyc.

   W dniu  31 maja 2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach przedstawili społeczności szkolnej debatę oxfordzką przygotowaną w ramach projektu ,, Jasielska  Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości,, ,  w którym młodzież uczestniczyła  w ciągu roku szkolnego 2016/2017.  Projekt prowadzony jest przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

×

Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

DMC Firewall is a Joomla Security extension!