28 marca 2017 roku uczniowie klas biologiczno-chemicznych (2b, 3b) udali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Krajowicach. Uczniowie poznali sposoby oczyszczania ścieków metodą mechaniczną i biologiczną. Każdy miał również okazje pojechać do Gospodarstwa Państwa Dąbrowskich FLORA IN-VITRO w Dębowcu. Tam uczniowie zobaczyli ukwiecone szklarnie, poznali zasady pracy laboratorium, a także dowiedzieli się jak metodą in-vitro można rozmnożyć rośliny. To cenna lekcja uzupełniająca tematy związane z fizjologią roślin.

23 marca 2017 roku w ramach Dni Akademickich odbył się Finał III Krośnieńskiego Dyktanda z PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Do etapu finałowego zakwalifikowały się dwie uczennice z naszej szkoły: Katarzyna Siedlik  - Id i Dominika Chmura – IIId, które zmierzyły się z naszpikowanym trudnościami  tekstem autorstwa prof. Kazimierza Sikory ,,Wiosenne deja vu”.

Dnia 27.03.2017 r. klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, wraz z wychowawcami: p. Edytą Nowak, p. Grażyną Żygłowicz, p. Renatą Makarą, p. Wincentym Skwarkiem i katechetą: ks. Damianem Ziembą udali się na pielgrzymkę do Częstochowy.

   21 marca w Sali Bankietowej w Kołaczycach miała miejsce jubileuszowa, X edycja, Konkursu Recytatorsko-Plastycznego „Testament Jana Pawła II”, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołaczycach. Patronat Honorowy  nad Konkursem objęli: J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba, Starosta Jasielski, Pan Adam Pawluś,  Burmistrz Kołaczyc, Pani Małgorzata Salacha. 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd