W dniu 31.03.2017 r. odbyła się IV Edycja Konkursu "Akademia Finansów Banku PEKAO SA" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem był I Oddział Banku w Jaśle. Uczestnicy mieli wykazać się wiedzą o produktach banku PEKAO SA, w tym także nowoczesnych mobilnych usługach bankowych. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwia Bujak (kl. IIIb) i Gabriel Bujak (kl. IIIb). Konkurs miał formę pisemną i polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru.

  W dniu 11 kwietnia 2017r. w Jedliczu odbyły się zawody „Sprawni jak  żołnierze”, organizowane  przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach reprezentowały 2 drużyny przygotowane przez Pana Dariusza Szczepanika – drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Zwolińska, Karolina Świstak, Maria Fryc, Anita Zacharko (rezerwowa) i drużyna chłopców: Paweł Kiełbasa, Dominik Krzanowski, Jakub Wojdyła, Konrad Zięba (rezerwowy).

   Dzięki nietypowemu podejściu do tematu – uczennice klasy Ib zdobyły I miejsce w konkursie na najlepszą relację z wycieczki ekologicznej. Odbyła się ona w październiku 2016r. do Rezerwatu Przyrody „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Wycieczka obejmowała również zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Ten wyjazd był inspiracją dla Anity Pruchnik i Joanny Błoniarz do przygotowania ciekawej instalacji – „Skamieniałe Miasto w miniaturze”. Paulina Szczyrba przygotowała kronikę wyjazdu ze zdjęciami i ciekawymi komentarzami.

   Dnia 10 kwietnia 2017 pod Obeliskiem upamiętniającym ofiary mordu katyńskiego, Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha oraz młodzież licealna z Kołaczyc złożyli hołd zamordowanym w Katyniu, Smoleńsku, Charkowie żołnierzom pochodzącym z Kołaczyc.

   W dn. 17 marca 2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wzięli udział w etapie pisemnym IV. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017. Test składał się z 50 pytań zamkniętych i 25 pytań otwartych dotyczących dziedzictwa kulturowego, historii nowożytnej i geografii krajów hiszpańskojęzycznych. Dodatkowo uczniowie musieli napisać dłuższą wypowiedź pisemną, wykazując się znajomością sławnych osób pochodzących z Hiszpanii oraz krajów latynoamerykańskich.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!