W dniu 25 kwietnia 2017 roku w naszej szkole gościł Pan Roman Ryniewicz – Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie, który przybył specjalnie, aby wręczyć nagrodę uczniowi naszej szkoły – Erykowi Żyrkowi, który otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim  Konkursie  Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. 

  Dnia 25 kwietnia 2017 roku w naszej szkole zorganizowany został „Dzień Otwarty” dla gimnazjalistów. Akcja ta miała na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły, kierunków kształcenia, działalności pozalekcyjnej. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Pana Dyrektora, a następnie głos zabrali również absolwenci szkoły.

   21 kwietnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się VIII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. I tym razem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach stanęli na wysokości zadania. 

  Już sam fakt, że po dwóch etapach zmagań w gronie 30  finalistów z całej Polski, znalazło się aż siedmiu licealistów z  Kołaczyc, był ogromnym sukcesem. Rywalizacja w finale centralnym była bardzo zacięta.

  W dn. 22 kwietnia 2017r. dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach – Marcelina Bielecka i Anita Pruchnik z klasy 1b wzięły udział w finale ,,IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017”. Spośród 380 uczestników konkursu z całej Polski, Marcelina i Anita dostały się do finałowej ósemki uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w etapie pisemnym. W auli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu zaprezentowały dwie 15-minutowe prezentacje związane z jednym z państw Ameryki Południowej – Argentyną.

   W dniu 20 kwietnia 2017 r. odbył się XXI Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

   Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Emil Węgrzyn, Jolanta Zbylut oraz Szymon Nowak. Młodzież rywalizowała w trzech konkurencjach: test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jazda samochodem po torze przeszkód.

Our website is protected by DMC Firewall!