W dniach 16.11.2017-17.11.2017 uczennica II A Katarzyna Sypień wzięła udział w Biesiadzie Poetyckiej, konkursie ogólnopolskim zorganizowanym przez I LO w Rzeszowie. Do II etapu konkursu przeszło 15 uczestników z całej Polski, młodych adeptów Kaliope, którzy oprócz prezentacji własnego utworu przed profesjonalnym jury, mieli możność udziału w warsztatach twórczych, z także wzięli udział w spotkaniu z poetą ks.Nowakiem.

   Historia lokalna, ta najbliższa, ta „na wyciągnięcie ręki” wciąż kryje wiele tajemnic. Uczniowie LO w Kołaczycach przygotowując się do konkursu „Historia Bliska”, którego hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Walka, praca, trwanie. Ludzie i czyny dla Niepodległej 1918-2018”, odkryli dla społeczności lokalnej losy pochodzącego z Kołaczyc Franciszka Kołeczka.

   W tym roku tematem prac była makrofotografia przyrodnicza. Rozwój techniki pozwala już zwykłym aparatem kompaktowym zrobić bardzo dobre zdjęcia makro. Fascynacja mikroświatem przyrody jest rzeczywiście ulubionym tematem prac osób zajmujących się fotografią makro.

   Celem konkursu organizowanego przez Oddział IPN-u w Rzeszowie było poznanie historii państw tworzących Grupę Wyszehradzką. Uczestnicy w formie plakatu oraz pracy pisemnej mieli zaprezentować wybrane wydarzenia historyczne z szeroko rozumianym oporem społecznym wobec rządów komunistystycznych w Polsce oraz w byłej Czechosłowacji lub na Węgrzech.

  Sukces naszego ucznia Adama Piątkowskiego. Jego praca w kategorii plakat-fotomontaż okazała się najlepsza w IX Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Informatycznym. 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd