W dniu 30 listopada o godzinie 12.40 w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach została przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły.
Wykonanie takiej próby pozwala wyrobić prawidłowe nawyki zachowania się podczas pożaru uczniów i nauczycieli. Ma także  ocenić i ewentualnie poprawić bezpieczeństwo w budynku szkoły, pomaga sprawdzić  reakcję uczniów na alarm. Przedsięwzięcie to zostało wcześniej zaplanowane przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Jaśle.

W dniu 28 listopada 2017 roku miał miejsce etap szkolny Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii.  Etap ten polegał na pisaniu tekstu dotyczącego Solidarności i zagadnień z nią związanych z lat 1970-1990. Po sprawdzeniu tekstu Komisja szkolna zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego dwóch uczniów. Katarzynę Sypień  i  Jakuba Przewoźnika. Etap wojewódzki (test pisemny) odbędzie się w marcu 2018 roku.

29 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle Starosta Jasielski Adam Pawluś i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 Robert Niemiec wręczyli nagrody zwycięzcom Powiatowego Konkursu Historycznego. Uczestnicy konkursu przygotowywali prace dotyczące bohaterów z czasów II wojny światowej w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i literackiej. W gronie wyróżnionych znalazła się nasza uczennica klasy IIa Katarzyna Sypień. Dyrektor szkoły Antoni Salacha dziękuje Katarzynie za ciepłe słowa o szkole przy okazji wręczenia nagrody.

W listopadzie 2017 roku odbył się etap I (eliminacje szkolne) Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Etap ten składa się z części pisemnej (praca badawcza) i części ustnej. Komisja szkolna zakwalifikowała do etapu II (eliminacje okręgowe) dwóch uczniów. Katarzynę Sypień i Eryka Żyrka. Etap II odbędzie się w styczniu 2018 roku i też będzie się składał z eliminacji pisemnych i ustnych.

28 listopada zmarł Edward Kalisz - aktor, reżyser, pedagog, animator kultury. Znany był przede wszystkim z licznych ról teatralnych. Na małym ekranie pojawiał się najczęściej w rolach epizodycznych. Zagrał m.in. w "Pierwszej miłości", "Czasie honoru" czy "Świecie według Kiepskich".

DMC Firewall is a Joomla Security extension!