07 grudnia 2017r. odbyło się w jasielskim Domu Kultury rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Pejzaże dorzecza Wisłoki”. Organizatorem konkursu był Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do zainteresowania się środowiskiem przyrodniczym dorzecza Wisłoki i zaprezentowania na fotografiach piękna tego obszaru.

W dniu 08 grudnia 2017r. odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, który wygrała nasza uczennica Aleksandra Bober. W etapie tym wzięło udział sześć szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Uczniowie musieli zmierzyć się testem teoretycznym składającym się z 30 pytań a także każdy z nich musiał przygotować ogólnoszkolną akcję sportową promującą zdrowy styl życia.   Uczennica  reprezentować będzie Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach oraz powiat jasielski w etapie okręgowym tej olimpiady, który odbędzie się
w marcu 2018r. w Rzeszowie. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 05.12.2017r. Strzelcy z JS 2094 Kołaczyce udali się na strzelnicę do miejscowości Fiuk koło Tarnowa. Korzystali oni z broni bocznego zapłonu: M4 z lunetą, MP5, AK 47, broni krótkiej i wyborowej sportowej. Każdy uczestnik szkolenia wystrzelał 100 szt. amunicji, zdobywając cenne doświadczenie i umiejętności przy technice strzału i obsługi broni.  Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem szkolenia czuwali instruktorzy. Zadowoleni Strzelcy „cali i zdrowi” wrócili do domu, jeszcze bardziej zmotywowani do dalszego działania.

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczą w bieżącym roku szkolnym w projekcie edukacyjnym ,, Młodzież i przedsiębiorczość ”, który  realizowany jest przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim  oraz Miastem Jasło. W ramach projektu uczniowie mieli już możliwość uczestniczyć w warsztatach z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii oraz uczyli się inwestowania na giełdzie.

Od jutra czyli od 4 grudnia do 14 grudnia można głosować na zgłoszone projekty do konkursu "Projekt z klasą" organizowany przez wydawnictwo Nowa Era. Członkowie Szkolnego Koła Informatyki i Robotyki przygotowali projekt pod nazwą MANI złota rączka - projekt manipulatora. Projekt ten został zgłoszony do konkursu i ma numer 613. 

Szczegóły projektu znajdziecie na:

Jednym ze sposobów zdobycia grantu pieniężnego jest głosowanie internautów. 
Krótkie zasady głosowania:
1. Podczas pierwszego głosowania trzeba się zarejestrować
2. Jedna osoba może oddać jeden głos dziennie na projekt (na email podany podczas rejestracji przychodzi link potwierdzający, w który trzeba kliknąć.
3. W następnych dniach wybieramy tylko przycisk GŁOSUJ i klikamy w otrzymany na e-mail link.
Prosimy się nie obawiać - nie przychodzą żadne reklamy z Nowej Ery (przynajmniej tak nie było w zeszłym roku).
W zeszłym roku dzięki Waszemu wsparciu podczas głosowania udało nam się zdobyć grant pieniężny o wartości 2000 zł za który kupiliśmy programowalne zestawy LEGO Mindstorms. 
W tym roku, jeżeli udało by się nam wygrać grant pieniężny, pragniemy zakupić drukarkę 3D którą będziemy wykorzystywać na zajęciach Szkolnego Koła Informatyki i Robotyki.

Link do strony gdzie można głosować - tutaj 

Bardzo liczymy na Wasze głosy. 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!