W Kołaczyckim Liceum od stycznia bieżącego roku realizowany jest projekt historyczno - artystyczny „Ocalić od zapomnienia”. Organizatorami projektu są: Fundacja AntySchematy2 z Tarnowa oraz Urząd Miasta Kołaczyce, a fundatorem – Rodzina Berlów z USA.

   W sobotę 24 czerwca 2017r, już po raz XII na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyła się „ Munduriada” organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło, w której wzięło udział sześć drużyn reprezentujących służby mundurowe oraz dwie klasy o profilu mundurowym szkół średnich powiatu jasielskiego. 

   W Kołaczyckim Liceum zakończenie roku szkolnego 2016/2017 miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ zbiegło się z podsumowaniem konkursu „Ocalić od zapomnienia – historia kołaczyckich Żydów w artystyczno – historycznych przetworzeniach”, którego inicjatorem i fundatorem jest rodzina Jashy Dor – Ner z Nowego Jorku ( Żydówki pochodzącej z Kołaczyc).

   20 czerwca 2017r. odbyło się podsumowanie projektu Jasielska Młodzieżowa Akademia Przedsiębiorczości, w którym młodzież kołaczyckiego liceum uczestniczyła w ciągu roku szkolnego 2016/2017. W czasie uroczystego spotkania wszystkich uczestników projektu, nasi uczniowie zaprezentowali debatę oxfordzką na temat "Stworzenie własnej działalności przez młode osoby to szansa na rozwój, zatrudnienie i zarobki". 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!