10 stycznia w Liceum Ogólnokształcącycm w Kołaczycach odbyła się XV jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu ,,Kolęda Obcojęzyczna”. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Jasielskiego, pana Adama Pawlusia oraz Burmistrza Kołaczyc, pani Małgorzaty Salacha. W tegorocznej edycji wzięło udział 10 szkół z powiatu jasielskiego, dębickiego i strzyżowskiego.

  Dzień 22 grudnia 2017 r. był ostatnim dniem nauki przed świętami Bożego Narodzenia. Wiele klas z tej okazji organizowało sobie spotkania opłatkowe. Odbyła się także "Wigilia", w której uczestniczyli wspólnie uczniowie klas trzecich i Grono Pedagogiczne. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od powitania przez Panią wicedyrektor, odczytania przez księdza fragmentu Ewangelii oraz odmówienia modlitwy.

  Katarzyna Sypień i Eryk Żyrek zostali laureatami Konkursu ”Opór społeczny wobec rządów komunistycznych w krajach Grupy Wyszehradzkiej” i w nagrodę  wyjechali wraz z opiekunami, Renatą Makarą i Antonim Salachą na wycieczkę  do Warszawy. W trakcie wyjazdu zwiedzili Sejm i Senat, brali udział w grach terenowych na terenie stolicy, a 12 grudnia spotkali się z Marszałkiem Sejmu, Markiem Kuchcińskim, który w ferworze pracy i przygotowań do posiedzenia Sejmu, podczas którego Mateusz Morawiecki wygłosił expose, znalazł czas, aby  w swojej kancelarii wręczyć wszystkim laureatom nagrody rzeczowe oraz serdecznie pogratulować sukcesu.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd