O nas

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną. Dobrze przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego, kolejnego etapu edukacji i przyszłego zawodu. Stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju uczniów, wspierając proces kształcenia bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych. Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi, a w szczególności wyróżnia nas posiadanie internatu, stołówki oraz kompleksu sportowego „Orlik”.

Klasa 1a
humanistyczna

Klasa ukierunkowana na rozwijanie zainteresowań humanistycznych, pedagogicznych, psychologicznych, dziennikarskich i artystycznych. Polecana szczególnie przyszłym studentom takich kierunków jak: filologia polska, animacja kultury, pedagogika, psychologia, prawo, historia czy socjologia.

• język polski
  • wiedza o społeczeństwie
  • język angielski lub historia

Przedmioty uzupełniające:

• edukacja artystyczna
  • edukacja dziennikarska

Klasa 1b
przyrodniczo - językowa

Klasa utworzona dla tych, którzy pasjonują się językiem angielskim,  naukami przyrodniczymi. Szczególnie polecana przyszłym studentom kierunków filologicznych, geografii, ekonomii, turystyki, logistyki i transportu, odpowiednia dla studentów wydziałów biologicznych, chemicznych, ochrony środowiska, farmacji, medycyny, kosmetologii i fizjoterapii.

• biologia
  • geografia
  • język angielski lub chemia

Dla chętnych matematyka na poziomie rozszerzonym „matura na 6-stkę”

Klasa 1c
mundurowa

Pod patronatem: Komendy Powiatowej Policji w Jaśle i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, przy współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Jaśle.

Klasa utworzona z myślą o tych, którzy zainteresowani są pracą w służbach mundurowych oraz planują podjąć  studia na kierunkach prawniczych, wojskowych, strażackich i policyjnych.

• wiedza o społeczeństwie
  • geografia
  • język angielski lub informatyka
  • dodatkowe zajęcia z wiedzy ogólnopolicyjnej,  ogólnostrażackiej

Przedmioty uzupełniające:

• edukacja wojskowa
  • edukacja prawna
  • chemia w pożarnictwie

UWAGA!

Kandydatowi do służby w policji i wojsku oraz innych służbach mundurowych przyznawane są dodatkowe punkty za ukończenie liceum ogólnokształcącego w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania służb mundurowych.

Na terenie szkoły działa Związek Strzelecki „Strzelec”. Przynależność do tej organizacji daje dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!