O nas

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach to szkoła z siedemdziesięcioletnią tradycją, posiadająca ugruntowaną pozycję w środowisku lokalnym. Nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenia, ale również pełni rolę kulturotwórczą i integracyjną. Dobrze przygotowuje młodzież do egzaminu maturalnego, kolejnego etapu edukacji i przyszłego zawodu. Stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju uczniów, wspierając proces kształcenia bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych. Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi, a w szczególności wyróżnia nas posiadanie internatu, stołówki oraz kompleksu sportowego „Orlik”.

Klasa 1a

humanistyczno - dziennikarsko - artystyczna

Klasa ukierunkowana na rozwijanie zainteresowań humanistycznych, pedagogicznych, psychologicznych, dziennikarskich i artystycznych. Polecana szczególnie przyszłym studentom takich kierunków jak: filologia polska, animacja kultury, pedagogika, psychologia, prawo, historia czy socjologia.

• język polski
  • historia
  • język angielski / wiedza o społeczeństwie

• edukacja artystyczna
  • edukacja dziennikarska

Klasa 1b

przyrodniczo - językowa

Klasa utworzona dla tych, którzy pasjonują się językiem angielskim,  naukami przyrodniczymi i ścisłymi. Szczególnie polecana przyszłym studentom kierunków filologicznych oraz matematyki, informatyki, geografii, ekonomii, uczelni technicznych; odpowiednia dla studentów wydziałów biologicznych, chemicznych, ochrony środowiska, farmacji, medycyny, kosmetologii i fizjoterapii.

• biologia
  • chemia
  • język angielski / matematyka

• ekonomia w praktyce

Klasa 1c

policyjno - strażacko - wojskowa

Klasa utworzona z myślą o tych, którzy zainteresowani są kierunkami humanistycznymi i prawniczymi oraz planują podjąć studia związane z pracą w policji, wojsku, straży pożarnej, służbach ratowniczych lub innych służbach mundurowych.

• wiedza o społeczeństwie
  • geografia
  • język angielski / informatyka
  • dodatkowe zajęcia z wiedzy ogólnopolicyjnej,  ogólnostrażackiej

• edukacja wojskowa
  • edukacja prawna
  • chemia w pożarnictwie

UWAGA!

Kandydatowi do służby w policji i wojsku oraz innych służbach mundurowych przyznawane są dodatkowe punkty za ukończenie liceum ogólnokształcącego w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania służb mundurowych.

Ponadto szkoła zapewnia możliwość uczestnictwa w kursach, szkoleniach i organizacjach proobronnych (Związek Strzelecki „Strzelec”, PSWW „Haller”), dających dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!