Zapraszamy do zakładki "Biblioteka"

Zapoznaj się z aktualnościami w dziale "Bibliotek"

Nasi strzelcy na kursie nurkowania i ratownictwa wodnego.

Pomimo wakacji drużyna strzelecka nie odpoczywała. W dniach 14-16 lipca 2017 odbył się Kurs Ratownictwa Wodnego i Nurkowania zorganizowany przez Ligę Obrony Kraju w którym uczestniczyli nasi uczniowie st. strzelec Paweł Kiełbasa i sekcyjny Dominik Krzanowski. Kurs odbył się na obiektach Bazy Nurkowej LOK przy Jeziorze Tarnobrzeskim, na pływalni krytej MOSIR Tarnobrzeg oraz Stanicy Żeglarskiej "Marina". Program kursu dotyczył zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa w aspekcie ratownictwa wodnego i podwodnego, zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi sprzętu, a także  poznania procedur niezbędnych podczas nurkowania. Strzelcy odbyli zajęcia praktyczne z zakresu ratownictwa wodnego oraz nurkowania. Kurs ukończyło łącznie  24 strzelców, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające umiejętności.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po Mszy św. o godz. 8.00, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Kołaczycach, cała społeczność szkolna wraz z gronem pedagogicznym zgromadziła się na sali gimnastycznej Kołaczyckiego Liceum. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

„Rodzina, która żyje Polską”

Z radością informujemy, że w spocie reklamowym Wojsk Obrony Terytorialnej wzięli udział nasi uczniowie – Dominika i jej brat Wojciech Spólnik.

Link do spotu kliknij tu

"Dziewczyny nie przeszkadzajcie, bo zepsujecie cały komfort pracy"

Wincenty Skwarek

"O widzicie moje robaczki świętojańskie"